Co można zrobić z odpadów

Mendim

Temat: Cy należy się bać elektrowni jądrowych?
...USA i Japonii. W wielu krajach Europy trzeba było zniszczyć mleko i płody rolne napromieniowane w okresie katastrofy. Zdarzenie w Czarnobylu pokazuje jak niebezpieczna może być energia jądrowa, jednakże na dziś dzień nie mamy chyba lepszej alternatywy. Mimo, że odpady są niezwykle niebezpieczne, same elektrownie też, człowiek nie wynalazł lepszego sposobu wytwarzania energii elektrycznej. Miejmy tylko nadzieję, że wkrótce ktoś wymyśli co można zrobić z odpadami i żebyśmy nie przeżyli „drugiego Czarnobyla”. Prosze.
Źródło: topranking.pl/907/cy,nalezy,sie,bac,elektrowni,jadrowych.phpTemat: Co mozna zrobic z odpadami oprócz recyklingu, segregacji ?
Co mozna zrobic z odpadami ? oprócz recyklingu, segregacji, utylizacji ?
Źródło: topranking.pl/934/co,mozna,zrobic,z,odpadami,oprocz,recyklingu.php


Temat: Śmieci podzielimy na suche i mokre. W całym mie...
...nie wyjdzie tyle samo co wcześniej, a ukrywa się tylko swoją nieudolność? Jeszcze trzeba się zastanowić po co się sortuje te odpady? przecież przychody za posortowane surowce nie pokryją kosztów tej działalności. Chyba że przekazując te odpady przekazuje się je pod innym kodem odpadowym za który jest mniejszy podatek środowiskowy (opłata marszałkowska) Ale czy to jest uczciwe? W tamtym roku firma z Mielca pokazała co można zrobić z odpadami, w tym roku Mielec zabrał do siebie 50 000 ton (nie ma pomyłki)odpadów z Rzeszowa i wie jak na nich można zarobić. A w Rzeszowie nikt nie wpadł na ten pomysł. A może po prostu pojechać, popatrzeć i podpatrzeć. Ale po co? Po pieniądze. 50 000 ton razy średnia cena 170 zł/t = 8 500 000 zł Wszyscy wiedzą że cemetnownia przyjmie te zmielone odpady po 100 złotych. Tak jeszcze za nie zapłaci.Niestety trzeba...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,69,104243885,104243885,Smieci_podzielimy_na_suche_i_mokre_W_calym_mie_.html


Temat: pytanie (ale nie dowcip)
pytanie (ale nie dowcip) czy ktoś wie co można zrobić z odpadami papieru z przemiału dokumentów? mam na głowie problem, musze zmielić mnoostfo papieru, i może da się na tym zarobić na jakieś piffko?
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,26,16616769,16616769,pytanie_ale_nie_dowcip_.html


Temat: Odpady Stali Zbrojeniowej
Mam pytanie. Co można zrobić z odpadami stali zbrojeniowej? Na pewno można je potraktować jako złom i od tak sprzedać. Ale jeśli miałoby się stały dostęp do w miarę sensownej ilości takiego "odpadu", to czy można go jakoś sensownie przetworzyć/przetopić? (W celach komercyjnych.)
Źródło: topranking.pl/1835/odpady,stali,zbrojeniowej.php


Copyright (c) 2009 Mendim | Powered by Wordpress. Fresh News Theme by WooThemes - Premium Wordpress Themes.